Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev javën e ardhshme në takim me Stoltenbergun në selinë e NATO-s

Shkup, 1 tetor – Kryeministri Zoran Zaev më 8 tetor në selinë e NATO-s në Bruksel do të takohet me sekretarin e përgjithshëm të Aleancës Veriatlantike, Jens Stoltenberg.

Siç kumtoi pres shërbimi i NATO-s, Zaev do të shoqërohet nga shefi i diplomacisë, Bujar Osmani dhe nga ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

Parashikohet që pas bisedave, Stoltenberg dhe Zaev të mbajnë pres konferencë të përbashkët.

Republika e Maqedonisë së Veriut në mars të këtij viti u bë anëtarja e 30-të e plotëfuqishme e Aleancës veriatlantike.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...