Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev kandidat i vetëm për kreun e LSDM-së

Shkup, 27 shkurt – Vetëm lideri aktual i LSDM-së, Zoran Zaev, ka paraqitur një kandidaturë për një mandat të ri si kryetar i partisë, në zgjedhjet brenda partisë që do të mbahen më 21 mars.

Ai dje paraqiti kandidaturën dhe një program për mandatin e ri në selinë e partisë. Gati 70 mijë anëtarë që kanë rinovuar anëtarësinë e tyre në parti ose janë bashkuar me LSDM do të kenë të drejtën e votës.

Dy javë më parë, Zoran Zaev komentoi njoftimin e Bojan Jovanovski-Boki 13 se, gjoja, ai do të kandidojë për president të LSDM.

“Së pari ai duhet të bëjë rishqyrtim për të qenë anëtar, pas kësaj ai duhet të ishte anëtar i LSDM për të paktën 5 vjet, nuk e di nëse ai e ka azhurnuar anëtarësimin e tij,” tha udhëheqësi i LSDM, Zoran Zaev.

Postime të ngjashme

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

R Zh

Mexhiti: Nuredini, ishte model për fëmijët e Serovës dhe më gjërë

R Zh

Spitali i Gostivarit furnizohet në mënyrë të centralizuar me oksigjen

R Zh

Transplantim i suksesshëm i zemrës te një djalosh 27-të vjeçar

R Zh

Anketë: Fajzer dhe Sputnik-V vaksinat më të preferuara, 57,7 për qind e të qytetarëve kanë shprehur interesim për imunizim

R Zh

Zaev: Ndryshimi i kufijve vetëm në momentin kur vendet Ballkanike do të bëhen anëtare të BE-së me kushtet e mekanizmit të Shengenit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...