Zaev: Kemi zgjidhje me Bullgarinë që është e pranueshme për të dy palët

Shkup, 2 korrik – Kryeministri Zaev në një intervistë për TV21, deklaroi se me Bullgarinë ka zgjidhje që është e pranueshme për të dy palët.

 

Ai theksoi se këtë do t’ia lë kohës, pasi siç tha, nuk dëshiron t’i dëmtojë negociatat.

“Kemi zgjidhje me Bullgarinë që është e pranueshme nga të dy palët. Unë dua të besoj, nuk mund ta konfirmoj por dua të besoj se edhe kësaj radhe nuk morëm dritën jeshile sepse ata nuk kanë Parlament dhe nuk kanë Qeveri politike, sepse unë e di se për çfarë fola në Bullgari dhe e di se shqetësimet janë adresuar Bullgarisë dhe nuk ka zgjidhje tjetër, por do t’ia lëmë kohës të tregojë që ne sinqerisht duam të ndërtojmë miqësi me fqinjin tonë lindor Bullgarinë” u shpreh Zaev.

Related posts

Analizë: Papunësia me statistika të frikshme, pandemia i’a vëri vulën

Z H

Ligji për shtetësinë e Maqedonisë nesër në Kuvend, nëse miratohet do të kundërshtohet në Gjykatën Kushtetuese

D V

Valë e nxehtë gjatë javës së ardhshme në Maqedoni, temperaturat deri në 40 gradë celsius

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com