Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Ky do të jetë vit i rimëkëmbjes ekonomike

Shkup, 8 janar – Ne kemi një rritje prej 2.3 përqind të Buxhetit dhe 2021 i ri do të jetë një vit i rifillimit dhe rimëkëmbjes ekonomike.

Kryeministri Zoran Zaev shkruan në profilin e tij në Facebook se me taksat direkte kemi arritur 99.5 përqind të asaj që ishte planifikuar dhe nga këtu ka një rritje prej 2.3 përqind, krahasuar me 2019.

“Ne kemi një përmirësim të dukshëm në anën e të ardhurave të Buxhetit në Dhjetor, ku mbledhja e taksave dhe kontributeve arrin në 18 miliardë denarë, që është 4.3% më shumë se në Dhjetor të vitit të kaluar. E gjithë kjo është një fakt i mirë për fundin e një viti kaq të vështirë si 2020, si një bazë për të filluar 2021-in shpresëdhënës, si një vit i rifillimit dhe rimëkëmbjes ekonomike”, shkroi Zaev.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...