Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev – Macron deklaratë të përbashkët për media

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me Ministrin e Jashtëm Bujar Osmani dhe Zv/Kryeministrin për Cështje Evropiane Nikola Dimitrov janë në Paris në një darkë pune me Presidentin e Francës, Emanuel Macron. Para darkës së punës, Zaev dhe Makron kanë dhënë deklarata për media.

Déclaration conjointe du Président Emmanuel Macron et du Premier ministre de la République de Macédoine du Nord Zoran Zaev.

Déclaration conjointe du Président Emmanuel Macron et du Premier ministre de la République de Macédoine du Nord Zoran Zaev.

Posted by Élysée – Présidence de la République française on Thursday, June 10, 2021

..

Postime të ngjashme

Zaev: Samit historik i NATO-s për Maqedoninë e Veriut, Ballkani të jetë rajon i paqes dhe stabilitetit

Editorial/ Cilat janë rreziqet që mund të paraqiten nga Kina dhe Rusia për NATO-n

Zekirija Haxhiu

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...