Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Mbajtja e maskës është mënyra më e thjeshtë dhe më e sigurt për ta luftuar pandeminë

Zhurnal Ads

Shkup, 1 nëntor – Kryeministri Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se mbajtja e maskës mbrojtëse është mënyra më e thjeshtë dhe më e sigurt për ta luftuar pandeminë.

“Unë mbaj maskë për shkak se kujdesem për më të afërmit, për shkak se i respektoj punonjësit shëndetësor dhe për shkak se shëndeti publik varet edhe nga sjellja e individit”, tha Zaev, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai shton se secili prej nesh duhet të ketë përgjegjësi. Sipas tij nëse maska mbahet vazhdimisht në këtë mënyrë do të fitohet lufta me COVID-19.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Qytetarët apo Qeveria të punojë si në Zvicër?

E.E.

VMRO-DPMNE kërkon që Ligji për regjistrimin menjëherë të tërhiqet nga debati kuvendor

Z H

Policia rrugore në Shkup dhe Tetovë do të furnizohet me kamera për trup

E.E.

Kanë filluar përgatitjet për testimin provë PISA për vitin e ardhshëm në Maqedoninë e Veriut

E.E.

Roth: Ndihem i detyruar ndaj premtimit për negociata deri në fund të vitit

T E

Kujdes për të dhënat personale kur të bleni online

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...