Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Muaji mars do të jetë muaji i vaksinimit

Shkup, 25 dhjetor – Muaji mars do të jetë muaji i vaksinimit. Shpresoj se mund ta arrijmë atë më shpejt, sepse i gjithë sistemi nënkupton shpërndarjen e vaksinës, në përputhje me protokollet, tha Kryeministri Zoran Zaev për emisionin “Vetëm e vërteta”.

Ai theksoi se 20 përqind e popullsisë është një protokoll për vaksinimin, gjegjësisht 417.000 qytetarë.

“Kush kur filloi të vaksinojë, nëse ka 1.000 apo 5.000 vaksina për çdo vend, në të vërtetë tregon muskuj ose përparësi kush është i pari. Unë nuk jam një person që i shikon gjërat përmes një ndeshje të kësaj natyre. Ne jemi instaluar në të gjitha sistemet dhe kemi paguar paradhëniet për vaksinat”, sqaroi Zaev kur u pyet pse disa nga vendet në rajon tashmë kanë filluar vaksinimin.

Postime të ngjashme

Vazhdon gjykimi për financimin e paligjshëm të organizatës joqeveritare “Lidhja ndërkombëtare”

Z H

ESHS: Regjistrimi po zhvillohet pa probleme, aplikacioni për diasporën është i sigurt

Z H

Nikollovski: Vazhdimisht do të shqyrtohet realizimi i Planit për korrupsion

Z H

Mot me diell dhe me erë për fundjavë shi dhe temperatura më të ulëta

Z H

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...