Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Vjenë

Vjenë, 18 qershor – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot do të marrë pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Vjenë, kumtoi pres-shërbimi qeveritar.

Kryeministri Zaev, i shoqëruar nga zëvendëskryetari i Qeverisë i ngarkuar për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov, do të ketë takim dypalësh me kancelarin austriak, Sebastian Kurc, i cili është iniciator dhe nikoqir i Samitit

Postime të ngjashme

Dimitrov: Trashëgimi e ilindenasve dhe e delegatëve tanë të KAÇKM-së janë bashkëjetesa, barazia, shtetësia, drejtësia dhe liria

R Zh

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...