Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Në vitin 2021 t’i sjellim standardet evropiane në shtëpi!

Shkup, 31 dhjetor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev përmes një video-mesazhi tha se po e përcjellim vitin që do të mbahet mend për pandeminë botërore që ndryshoi plotësisht mënyrën tonë të jetës, kështu dhe botëkuptimin.

“Do ta kujtojmë si vitin e krizës më të madhe botërore në shekullin e ri. Një thënia e vjetër thotë “Në kohëra të vështira njihen heronjtë”, kështu që kjo telashe na tregoi shumë heronj në vijën e frontit, por gjithashtu na tregoi solidaritet, njerëzim dhe na kujtoi se sa e rëndësishme është të ndihmojmë”, deklaroi Zaev, duke shtuar se shëndeti i qytetarëve ka qenë prioritet i punës së qeverisë gjatë vitit që po lëmë pas.

Ai mes tjerash tha se si në aspektin shëndetësor dhe ekonomisë, Qeveria u përgjigj me masa në kohë dhe gjithëpërfshirëse – ne ofruam siguri për secilin qytetar individualisht, si dhe për shoqërinë në tërësi.

“Në krijimin e masave, ne nuk ishim të udhëhequr nga parimi ose-ose, por shëndet dhe sigurim shoqëror. Ne kemi siguruar një ekzistencë për shumë qytetarë”, tha Zaev.

Среќна Нова Година!

Во 2021 носиме европски стандарди дома, сите во акција!Посакувам новата 2021 година да ни донесе надеж и извесност. Секој од нас да го направи најдоброто за подобра живеачка тука.Останете во добро здравје, имајте среќни празнични денови меѓу своите сакани и празнувајте одговорно!Среќна Нова Година! 🎆

Posted by Zoran Zaev on Thursday, December 31, 2020

Postime të ngjashme

Rritet numri i rasteve të reja me Covid-19, kufizime të reja nuk do të ketë

T E

ZGJEDHJET LOKALE / “ASH” Asaf Ademi apo Arben Taravari, “BDI” Nevzat Bejta kandidat për kryetar komune Gostivar ?

Bexhet Musliu

Dimitrievski reagon ashpër ndaj Georgievskit: Propozimi i tij është nënçmues

Z H

Nesër fillon regjistrimi i të burgosurve, diplomatëve, mërgimtarëve dhe të pastrehëve

Z H

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H

Ziadin Sela: Zaev e ka patjetër të nxjerr të vërtetën për rastin “Monstra”

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...