Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Nevojiten zgjidhje për zvogëlimin e humbjeve dhe ushqimit të hedhur

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot me rastin e ditës ndërkombëtare për ndërgjegjësimin për humbjet dhe mbeturinat e ushqimit në faqen e tij në Facebook rekomandon të mendoni se si e trajtojmë këtë problem dhe të ofroni zgjidhje.

“Ne jetojmë në një botë të prodhimit të ushqimit hiper, por edhe të sasive të mëdha të ushqimit që përfundojnë si mbeturina. Rreth nëntë për qind e popullsisë së botës nuk mund të përballojnë një vakt ditor dhe është koha për të rimenduar qasjen tonë ndaj këtij problemi”, shkruan Zaev në facebook.

Sot, dita ndërkombëtare për ndërgjegjësimin për humbjen dhe ushqimit të hedhur, thekson ai, duhet ta përdorim që secili prej nesh të mendojë se si të merret me këtë problem dhe të ofrojë zgjidhje personale, rajonale, kombëtare dhe ndërkombëtare

Postime të ngjashme

Më shumë se një dokument për ndryshimin e kufijve në Ballkan, DW përmend luftën

R Zh

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...