Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev nga Athina: Micotakis dëshiron të vijë në Shkup, ai ka kujtime të mira nga e kaluara

Shkup, 17 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri grek, Kirjakos Micotakis dëshiron të vijë në Shkup, pasi dëshiron të përkujtohet në vitet e atëhershme 1999-2000 kur ka qenë përgjegjës kryesor për Bankën Kombëtare të Greqisë për blerjen e Stopanska Bankës – Shkup. Ai ka kujtime të mira nga kjo periudhë. Nuk ka ardhur që atëherë, zbulon kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në intervistën për MIA-n, pas takimit me homologun e tij grek.

Në një bisedë me korrespondenten e MIA-s nga Athina, kryeministri i Maqedonisë së Veriut në mënyrë detajuese flet për bisedimet me kreun shtetëror grek gjatë vizitës së tij të parë në kryeqendrën greke, zbulon cilat janë hapat e ardhshëm në nivel bilaterla, duke paralajmëruar intensifikimin e bashkëpunimit ndërsa i komenton edhe ngjarjet e fundit në marrëdhëniet me Bullgarinë.

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...