Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Nuk kam pasur kontakt me Spasovskin, por do të testohem

Zhurnal Ads

Shkup, 27 tetor, zhurnal.mk – Kryeministri i vendit Zoran Zaev për “TV21” deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por se do të kryejë testimin për coronavirus.

“Nuk kam pasur kontakt direkt me Oliver Spasovskin jashtë protokolleve për mbrojtje personale, gjithmonë kemi mbajtur distancë dhe maska, në përputhje me protokollet. Gjegjësisht përderisa njëri flet pa maskë në fytyrë, të tjerët mbajnë maska, njëkohësisht mbahet edhe distanca. Megjithatë do të testohem pasi që është ajo është e mençur dhe e përgjegjëshme”, tha Zaev.

Dje Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski përmes profilit të tij në Facebook informoi se është infektuar me coronavirus.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

EDITORIAL/Grubi s’i detyron dot funksionarët maqedonas të respektojnë Ligjin e Shqipes!

D J

Nga maji deri tani janë dënuar 128.849 qytetarë për mos mbajtje të maskave

T E

ASH kërkon kazerma “Ilinden” dhe salla “Boris Trajkovski” të shëndrrohen në Kovid qendra

E.E.

Gjendet drogë në Vizbeg të Shkupit, arrestohen tre persona

T E

EU Observer: Bullgaria bartë një “bagazh historik” në tavolinën e BE-së

Z H

Këshilli i protestave kundër shtrenjtimit të rrymës kërkon takim me deputetët

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...