Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev opozitës, ejani në Qeveri / Ahmeti, opozita ka vendin e vet

Shkup, 6 mars, Zhurnal.mk – Mesazhin që kryeministri Zoran Zaev ia dërgoi opozitës ti bashkohet qeverisë, lideri i Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nuk pajtohet me deklaratën e partnerit të tij që të formohet qeveri me opozitën, përcjell Zhurnal.mk.

Ahmeti thotë se roli i opozitës është të kritikojë pushtetin, kjo sipas tij ndodh në të gjitha vendet e botës.

“Opozita bën vërejtjet e veta, qofshin ato edhe pa vend, sepse roli i opozitës, jo vetëm te ne, por në të gjitha vendet e përparuara. Vetëm në raste të veçanta mund të bëhen pjesë e një procesi të rëndësishëm, përndryshe ato detyrë e kanë që mos të pajtohen me shumicën parlamentare”, tha Ahmeti, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

R Zh

Mexhiti: Nuredini, ishte model për fëmijët e Serovës dhe më gjërë

R Zh

Spitali i Gostivarit furnizohet në mënyrë të centralizuar me oksigjen

R Zh

Transplantim i suksesshëm i zemrës te një djalosh 27-të vjeçar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...