Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev për martesën e Bogdanoviq: Dënoj nëse ka pasur porosi provokative

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev porositi se Maqedonia e Veriut i mbështetë fqinjët e saj, në pyetje për atë se a do të kërkon përgjegjësi nga kryetari i Komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq në Kosovë, transmeton Zhurnal.

“Unë me kujdes i kam lexuar deklaratat e kryetarit të komunës Qendër. Ai vërteton se distancohet nga personat që kanë marrë pjesë në eventin e tij të martesës. Nëse ka pasur porosi provokuese, unë e dënoj. Ne jemi avangardë Një shoqëri për të gjithë. Ne fqinjët tanë i mbështesim”, shtoi Zaev.

Një ditë më parë u publikuan video ku kryetari i komunës Qendër Sasha Bogdanoviq këndon këngë nacionaliste në dasmë e tij në Kosovë, Graçanicë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

LAJMI I FUNDIT/Alarm për bombë në afërsi të “Fakultetit të Makinerisë”, ndërpritet qarkullimi rrugor

T E

Tetovë, Kumanovë e Kavadar ngulfaten nga ajri i ndotur, ministri Nuredini asnjë reagim?

T E

8 viktima dhe 144 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

E.E.

Mehazi: Pohimet që po shfaqen në opinion për Artan Grubin “Shtëpia e verdhë”, janë tepër serioze, Ahmeti ta përjashton nga partia dhe Qeveria

B M

Zaev arrinë në Sofje: Po hapim kapituj të ri për zhvillimin e rajonit

Z H

Avokati i Popullit: Në shkollë ose në shtëpi, çdo nxënës duhet të ketë qasje në arsim

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...