Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev për përvjetorin e NATO-s: Krenari dhe sukses kombëtar është anëtarësimi në NATO

Shkup, 4 prill – Krenari dhe sukses kombëtar është që Maqedonia e Veriut është një nga 30-të anëtaret e familjes së NATO-s, publikoi kryeministri Zoran Zaev në Fejsbuk me rastin e 72 viteve nga themelimi i Aleancës, me Marrëveshjen e nënshkruar veriatlantike nga 12 anëtarë, më 14 prill të vitit 1949 në Uashington.

“NATO sot shënon 72 vjet. Anëtarësimi në Aleancën më të fuqishme në botë – NATO është shprehje e vendimit tonë mbipartiak, të gjerë, shumicë, kombëtar, multietnik dhe shtetëror për atë se rruga përpara është rruga e demokracisë dhe sigurisë, rruga drejt zhvillimit dhe mirëqenies për të gjithë qytetarët tanë. Për shumë vjet suksese të përbashkëta! Ne jemi NATO”, ka shkruar kryetari i Qeverisë në profilin e tij në Fejsbuk.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...