Agjencia Zhurnal.mk

Zaev pranon se Ahmeti ka qenë kundër shkurtimit të pagave në administratë

Shkup, 2 prill – Raportimet e mediave konfirmojnë se BDI nuk ishte dakord me propozimin e Zaev që të gjithë administratorët të marrin 14.500 denarë si masë për të trajtuar pasojat e koronavirusit.

Kreu i LSDM-së dhe ish-kryeministri Zoran Zaev ka pranuan se lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, kishte kundërshtuar ligjin e qeverisë për shkurtimin e pagave të administratës.

Duke folur në emisionin “Vetëm intervista” në Kanal5, ai vuri në dukje se ai kishte parashtruar një propozim për të ulur pagat e administratës, por propozimi i tij ishte miratuar në mënyrë dërrmuese në një mbledhje të kabinetit.

Zaev, megjithatë, njoftoi se kjo masë mund të futet në të ardhmen.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!