Agjencia Zhurnal.mk

Zaev: Që të përballemi më lehtë me pandeminë, është e nevojshme të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Shkup, 16 prill, zhurnal.mk – Kreu i LSDM-së Zoran Zaev përmes një postimi në Facebook ka shkruar se për tu përballur më me efikasitet me krizën e shkaktuar nga Kovid-19 është më se e nevojshme sjellja e vendimit për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme.

“Vlerësoj se Qeveria ka dëshmuar përgjegjësi në gjendjen e jashtëzakonshme duke sjellë masa dhe dispozita në interes të qytetarëve. Pikërisht gjendja e jashtëzakonshme dha mundësi për zbatimin e masave të shpejta dhe efikas në drejtim të pengimit të përhapjes së koronavirusit, mbrojtjen e shëndetit dhe ballafaqimin me pasojat ekonomike”, shkroi ish kryeministri Zaev.

За да продолжи ефикасното справување со кризата, потребна е одлука за вонредна состојба. Во ситуација кога Собранието е…

Posted by Zoran Zaev on Thursday, April 16, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...