Maqedoni TOP LAJM

Zaev reagon ndaj brutaliteti policor që ndodhi në Manastir: Nuk do të lejojmë raste të tilla të kalojnë pa dënim

Zhurnal Ads

Shkup, 25 shtator, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev në ‘Facebook’ ka reaguar për burtalitetin policor që ndodhi dje ndaj qytetarëve romë në Manastir.

Sipas Zaev, një sjellje e tillë është e turpshme për policinë dhe meriton reagimi që erdhi nga opinioni.

“Për t’u përshëndetur është që Reparti për Kontroll të Brendshëm pranë MPB-së e vërtetoi identitetin e pjesëmarrësve të kësaj ngjarje dhe pres që shumë shpejt, të ketë përgjegjësi dhe dënim për të gjithë personat e përfshirë”, tha Zaev.

Në fund, kryeministri Zaev tha se kanë investuar shumë në sjelljen dhe figurën e policëve dhe se nuk do të lejohet raste të tilla të izoluara të kalojnë pa përgjegjësi dhe dënim të merituar.

https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10159053497437932

Postime të ngjashme

Gjuha e urrejtjes nuk është liri e shprehjes, autoritetet të ndërmarrin masa sa më shpejtë

XH,I

Carovska: Jemi duke bërë reforma të tërësishme të arsimit që të krijojmë gjenerata që mendojnë në mënyrë kritike

XH,I

Mbështetje financiare për 48 kompani që vendosën të investojnë në kohë të krizës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...