Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev, Shilegov dhe Bogdanoviq në kontroll të aktiviteteve ndërtimore në rr.”Orce Nikollov” në Komunën Qendër

Shkup, 15 maj – Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetarët e Qytetit të Shkupit dhe të Komunës Qendër, Petre Shilegov dhe Sasha Bogdanoviq, sot do të kontrollojnë aktivitetet fillestare për rikonstruimin e rr.”Orce Nikollov”, që janë planifikuar në shtrirjen prej fillimit të rrugës (prerja me bulevardin “Klimenti I Ohrit”) deri te udhëkryqi me rr.”Leninova”.

Me rikonstruimin e kësaj rruge, sipas projektit, është paraparë lirimi I trotuareve nga automjetet dhe ulja e shiritit të qarkullimit në gjashtë metra, në interes të kryerjes së rrugicave të reja për çiklistë në gjatësi prej 2.400 metrave, si dhe rrugica të reja për këmbësorë në gjatësi prej 2.200 metrave, vendosje të kalimeve të ngritura dhe rreth rrotullim montues.

Postime të ngjashme

Fotovoltaikët në Osllomej sjellin 100 punësime të reja

Zekirija Haxhiu

Zaev: Në Bullgari do të bisedojmë për propozimin portugez e jo për identitetin

Zekirija Haxhiu

Rasti “Alfa”, mbrojtja kërkon përsëritjen e procedurës

Zekirija Haxhiu

UEJL i dyti në Maqedoninë e Veriut dhe i pari në trojet shqiptare sipas QS World University Rankings

Zekirija Haxhiu

BP: Vala e tretë e Covid ndikoi negativisht në rimëkëmbjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

Pasaportat me afat të skaduar do të vlejnë deri më 31 dhjetor

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...