Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar

Zaev: Shumica parlamentare do rritet, do shkojmë deri në fund të mandatit

Zhurnal Ads

Shkup, 10 shtator – Unë tashmë kam njoftuar se kam marrë garancë të mbështetjes nga tre deputetë shtesë jashtë mazhorancës parlamentare për projekte të caktuara, por nuk mund t’i zbuloj, tha kryeministri Zoran Zaev në RTVM.

– Mbështetja i referohet projekteve të caktuara, por kur bëhet fjalë për votat do të shihet – tha Zaev, duke shtuar se në periudhën e ardhshme ai pret një rritje të shumicës, por, siç tha ai, stabiliteti i qeverisë nuk varet nga numrat por nga politikat.

Ai shtoi se nuk planifikon zgjedhje të parakohshme parlamentare deri në mandatin e rregullt në 2024 për shkak të parashikueshmërisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Për 3 muaj, 10 salla do të pajisen me mjete për gjykime online

Z H

Regjim i përkohshëm i trafikut në Shkup, po xhirohet film!

E.E.

“SKANDALOZE” – Nga u bë Kreshnik Bekteshi, ministri më i pasur me 2 milion euro!

B M

Greqia vazhdon mbylljen e kufijve me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë

E.E.

Moti me vranësira mesatare, temperatura deri më 15 gradë

E.E.

Panovski: Kujdestaret u infektuan para hapjes së çerdheve

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...