Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaev sot ministrave do u’a dorëzojë mandatet me misionet dhe detyrat që u ka caktuar

Shkup, 3 shtator – Zhurnal.mk – Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në sallën solemne do ta mbajë seancën e dytë.

Në mbledhje, siç informojnë nga pres shërbimi qeveritar, Kryeministri Zoran Zaev, ministrave do tua ndajë mandatet me misionin dhe detyrat e caktuara.

Pjesa hyrëse mund ta ndiqet dhe të merret nga kanali i Qeverisë në Jutjub, ose nga faqja në Facebook e Kryeministrit Zoran Zaev.

Me konkluzionet e mbledhjes do të informojnë me kumtesë pas përfundimit të saj.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...