Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Të hyrat nga dogana tejkaluan pritshmëritë tona

Shkup, 14 prill – Zhurnal – Në vitin 2020 të hyrat nga doganat, TVSH-ja, akcizat dhe tarifat e tjera, janë për 4,8 për qind më të larta nga pritshmëritë. Këto tregues në nivel vjetor, në kohën kur për shkak të pandemisë dukshëm është zvogëluar intensiteti i ekonomisë dhe tregtisë, flasin se me punën e tyre të lartë profesionale dhe të ndershme të nëpunësve doganor u dhëshmua të jetë participuesi më i madh në mbushjen e buxhetit të vendit, shkruan Zhurnal.

Këtë e porositi kryeministri Zoran Zaev në video fjalim në të cilin punonjësve doganor dhe drejtorisë doganore ua ka uruar 14 Prillin, Ditën e Drejtorisë Doganore, që shënohet vitin e dytë me rradhë.

Në mesazhin e tij, Zaev thekson se një pjesë të madhe nga këto të ardhura qeveria i ka kthyer prapa në forma të ndryshme qytetarëve dhe bashkësisë afariste, për të ruajtur vendet e punës dhe standardin jetësor. Kjo tha ai, flasin mjaftueshëm për rolin e Doganës në krijimin e ambientit ekonomik në shtet.

Postime të ngjashme

E fundit: Në dasëm mund të ftoni sa të doni mysafir, hiqet dhe ora policore

Zekirija Haxhiu

Borisov ulë tonet: Inkuadrimi i Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE është strategji e Bullgarisë

Zekirija Haxhiu

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 26 gradë

Zekirija Haxhiu

Konferencë “Forcimi i sundimit të Ligjit” në Ballkanin Perëndimor: Mjete të vjetra për rregulla të reja?

Zekirija Haxhiu

Fillon regjistrimi në shkollat e mesme

Zekirija Haxhiu

Vazhdim i seancës së 27 të Komisionit për sistem politik

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...