Zaev u uron suksese pjesëmarrësve në Lojërat Olimpike në Tokio

Shkup, 23 korrik  – Ekipi olimpik i Maqedonisë së Veriut ka parakaluar në defilenë e Lojërave Olimpike Tokio 2021.- Advertisements –

 

Për këtë, kryeministri Zoran Zaev u ka uruar suksese tetë pjesëmarrësve nga Maqedonia e Veriut në garën më të madhe në botë në sport.

“Ekipi olimpik i Maqedonisë së Veriut është paraqitur në defilenë e kombeve në Lojërat olimpike verore në Tokio. Arenat sportive janë hapur për realizime të reja olimpike, dhe mes tyre vendin e tyre në mënyrë të barabartë do ta kërkojnë edhe gjatë olimpikët tanë. Ju dëshiroj suksese në realizimin e ambicieve të tyre personale të cilët do të në bëjnë të gjithëve krenarë”, ka shkruar Zaev në Facebook.

Related posts

Pendarovski: Me familjen time e përmbushëm obligimin qytetar, të dhënat e regjistrimit na nevojiten për krijimin e politikave

D V

Lëvizja Besa e caktoi kandidatin për kryetar të Strugës

D V

Davitkovski: Ministri jep dorëheqjen tek Kryeministri, jo tek Kryeparlamentari

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com