Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev uron Bidenin: Ardhmëria para nesh, e ndritshme

Shkup, 7 nentor – Urime për Presidentin e sapo zgjedhur Xho Bajdenin dhe Nënpresidenten Kamal Haris! – ka shkruar në profilin e tij zyrtar Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.

“Jam I sigurt se do të vazhdojmë t`i zhvillojmë marrëdhëniet e shkëlqyeshme që i kemi me SHBA-të dhe ta thellojmë aleancën tonë në NATO, por edhe në të gjitha fushat. Ardhmëria para nesh është e ndritshme! – ka shkruar në Facebook Kryeministri Zoran Zaev.

🇲🇰🇺🇸 Честитки за новоизбраниот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис! Сигурен сум дека ќе продолжиме…

Posted by Zoran Zaev on Saturday, November 7, 2020

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...