Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev uron Bidenin: Ardhmëria para nesh, e ndritshme

Shkup, 7 nentor – Urime për Presidentin e sapo zgjedhur Xho Bajdenin dhe Nënpresidenten Kamal Haris! – ka shkruar në profilin e tij zyrtar Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.

“Jam I sigurt se do të vazhdojmë t`i zhvillojmë marrëdhëniet e shkëlqyeshme që i kemi me SHBA-të dhe ta thellojmë aleancën tonë në NATO, por edhe në të gjitha fushat. Ardhmëria para nesh është e ndritshme! – ka shkruar në Facebook Kryeministri Zoran Zaev.

🇲🇰🇺🇸 Честитки за новоизбраниот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис! Сигурен сум дека ќе продолжиме…

Posted by Zoran Zaev on Saturday, November 7, 2020

Postime të ngjashme

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

Zhbllokimi i vetos bullgare: BE-ja mund ta bëjë fare lehtë nëse dëshiron, Sofja një satelit i Francës

B L

Studim: Ligjet përgjithësisht të mira dhe të harmonizuara me BE-në, mungon zbatimi i duhur

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...