Agjencia Zhurnal.mk

Zaev: VMRO-DPMNE plason teza të rrezikshme për shfuqizimin e Marrëveshjes së Prespës

Shkup, 20 janar, zhurnal.mk – Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev përmes një pres konference ka theksuar se udhëheqësia e tanishme e VMRO-DPMNE-së po flet për teza të rrezikshme për shfuqizimin ose anulimin e Marrëveshjes së Prespës, transmeton Zhurnal.

Sipas Zaev kjo do të na kthente 25 vite prapa, dhe kjo do të thotë rrënim të perspektivës europiane të vendit.

“Më se evidente se do të ketë keqësim të klimës së brendshme politike dhe ngecje të investimeve të huaja”, deklaroi lideri i LSDM-së sot në Bihaçka.

Pas ikjes nga funksioni i kryeministrit, Zaev e ftoi liderin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski që të ndalon me plasimin e tezave për shfuqizimin e Marrëveshjes së Prespës. Gjithashtu ai tha se nuk pret që Mickoski të fiton në zgjedhje.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...