Agjencia Zhurnal.mk

Zaev: VMRO po punon për ta prishur Marrëveshjen e Prespës

Shkup, 20 janar – kryeministri Zoran Zaev, lider i LSDM-së në daljen e fundit para mediave e pyeti kryesinë e VMRO-DPMNE-së se a janë të vetëdijshëm se çfarë do të ndodhë nëse e prishin marrëveshjen e “Prespës”.

Zaev pohoi se prishja eventuale e marrëveshjes së “Prespës” vendin do ta kthejë 25 vite mbrapa.  Sipas Zaev kjo do të thotë automatikisht ndërprerjen e hyrjes në NATO dhe BE. Shtoi se pa marrëveshjen e “Prespës”, në vend do të kthehet jo-stabiliteti po edhe në rajon, por mbi të gjitha tha se në vend do të ketë edhe jo-stabilitet ekonomik, do të ketë kriza të reja dhe bllokada të reja.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...