Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaevi e pranon ofertën e Pendarovskit: Jam i gatshëm të shtyhet regjistrimit

Shkup, 3 shkurt – Ndryshe nga opozita, pushteti e ka pranuar ofertën e presidentit Stevo Pendarovski që regjistrimi të shtyhet për disa muaj.

“E pash edhe propozimin e presidentit të shtetit Pendarovskit që të shtyhet regjistrimi për disa muaj, OK – unë jam gjithmonë i gatshëm, gjithçka vlen për t’u menduar. Gjatë verës e dimë se regjistrimi nuk realizohet, shtatori është fushatë, tetori është koha e zgjedhjeve lokale dhe të mendoni për një muaj ose dy, diku mesi i qershorit tashmë e shohim se atë e ka refuzuar opozita”, tha Zaev, përcjrll Zhurnal.mk

Opozita ka refuzuar ofertën e Pendarovskit, pasi siç thonë, është e vonuar. Ndërkohë, lideri i opozitës Hristijan Mickoski ka kërkuar që regjistrimi të anulohet për në prill të 2022-s. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë për dalje nga shteti pritet 40 minuta

D V

ASH caktoi kandidatin e saj për kryetar të Dibrës

D V

Mot shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...