Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaevi në Paris në takim me presidentin francez Makron

Shkup, 10 qershor 2021 – Kryeministri Zoran Zaev sot në Paris do të realizojë takim me presidentin francez Emanuel Makron.

Nga shërbimi për informim i Qeverisë sot pasdite informuan se në përbërjen e delegacionit të Qeverisë janë edhe zëvendëskryetari përgjegjës për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

“Në kuadër të vizitës, me të cilën shënohen 28 vite nga vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes të dyja vendeve, do të realizohet edhe darkë pune me presidentin e Francës, Makron, thonë nga Qeveria. fc

Postime të ngjashme

Editorial/ Cilat janë rreziqet që mund të paraqiten nga Kina dhe Rusia për NATO-n

Zekirija Haxhiu

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...