Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaevit i premtoi Ursula von der Leyen për vaksina

Shkup, 27 mars – Pas kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se ka realizuar bisedë telefonike me kryetaren e Parlamentit Evropian, Ursula von der Leyen, njoftoi edhe kryeminiatri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Njoftoi se Von de Leyen i ka premtuar, se KE-ja do të sjellë në Ballkanin Perëndimor 651 mijë doza të vaksinës Pfizer.

Postime të ngjashme

Maqedoni, gjobiten 220 motoçiklistë dhe 89 shoferë për vozitje në gjendje të dehur

Dafina Vidishiqi

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Ja kur pritet heqja e orës policore në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Filloi rikonstruimi i rrugës 116 në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Agjencia e Sigurisë Kombëtare do të marrë 3 milion euro me rishikimin e buxhetit

Dafina Vidishiqi

Asnjë i vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...