Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zaev: Nuk planifikoj të dorëhiqem nëse kemi veto nga Bullgaria

Zhurnal Ads

Shkup, 5 dhjetor – “Më lejoni të jem i sinqertë intervista u dha për të punuar pozitivisht në Bullgari. Borisov gjithashtu shpesh kritikohet në shtëpi sepse ai flet hapur për popullin dhe gjuhën maqedonase. Udhëheqësit të cilët nuk llogarisin dhe nuk e vendosin karrierën e tyre politike në radhë të parë,” tha Zaev.

Ai shtoi se nuk merr pjesë në debate në Alfa TV, për shkak të financimit të dyshimtë të mediave hungareze.

Në lidhje me çështjen e vetos bullgare, Zaev beson se ka kohë për një marrëveshje, por është e qartë se fqinji ynë lindor do të bllokojë integrimin evropian të Maqedonisë. “Unë nuk kam në plan të jap dorëheqje nëse marrim një veto,” tha ai.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Moti me diell dhe vranësira mesatare, pasdite priten reshje shiu

E.E.

Nga hapja e kopshteve me virus janë infektuar 9 fëmijë dhe 13 të punësuar

T E

U formuan trupat punues të Kuvendit, zv.ministrat në rend dite pas 20 shtatorit

Z H

Filipçe: Po bëhen analiza nëse duhen masa shtesë

T E

Banorët e Sarajit i dorëzojnë stufat e vjetra me drurë dhe naftë

T E

Carovska: Ky është mësim i madh pse duhet të investohet në arsim

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...