Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zaharieva porosit se të gjithë duhet të qetësojnë emocionet

Shkup, 10 shkurt – “Ne të gjithë duhet të qetësojmë emocionet tona,” tha Ministrja e Jashtme Bullgare Ekaterina Zaharieva. Ajo kritikoi deklaratën e Kryeministrit Zoran Zaev të dhënë të hënën në debatin e Atlantic Council në “Maqedonia Veriore në pragun e Evropës”.

Zaharieva tha se problemi i tyre është se ata besojnë se urrejtja ndaj bullgarëve ushqehet dhe se Marrëveshja nuk po përmbushet.

“A është në parim të edukojmë brez pas brezi me urrejtje ndaj vendit fqinj dhe gjithë njerëzve të tij?” Problemi është se urrejtja ndaj bullgarëve ushqehet, se Marrëveshja nuk po përmbushet.

“Këto forma të të gjitha formave të diskriminimit nuk mund të vazhdojnë në shekullin 21,” tha Zaharieva.

Ajo pretendon se Bullgaria dëshiron të shohë Maqedoninë Veriore si pjesë të Bashkimit Evropian.

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...