Kosovë

Zaharova: Në agjendën e Këshillit të Sigurimit për muajin tetor do ta vendosim edhe Kosovën

Zhurnal Ads

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Rusisë, Maria Zaharova, ka thënë se përgjatë Presidencës ruse në Këshillin e Sigurimit do të diskutohet për situatën në Kosovë, Siri, Jemen, si dhe gjithashtu edhe për Lindjen e Mesme.

“Bashkë me çështje tjera të rëndësishme në agjendën e Këshillit të Sigurimit për muajin tetor do të diskutohet edhe për situatën politike dhe aspektet humanitare në Siri, Kosovë, Lindje të Mesme dhe për zhvillime në Jemen”, ka thënë Zaharova.

Ajo ka treguar se gjatë këtij sesioni të tetorit do të diskutohen edhe tema të tjera.

Postime të ngjashme

​Aksion para Kuvendit, kërkohet tërheqja e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së

admin

Fillon shitja online e mallrave të konfiskuar nga Dogana

admin

Pandemia ua mori 10 eurot e fundit

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...