Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Zbulimi amerikan: Rusia, Irani kanë shtënë në dorë të dhëna të votuesve amerikanë

Zhurnal Ads

Rusia dhe Irani kanë shtënë në dorë informatat e regjistrimit të votuesve amerikanë, tha në një konferencë të rrallë për shtyp kreu i shërbimeve amerikane të zbulimit.

John Ratcliffe, drejtor i shërbimeve amerikane të zbulimit dhe drejtori i FBI-së, Chris Wray thanë se SHBA do të përgjigjej me masa ndëshkuese ndaj çdo vendi të huaj që ndërhynte në zgjedhjet amerikane të 2020.

“Kemi konfirmuar se i njëjti informacion mbi votuesit është shtënë në dorë si nga Irani, ashtu edhe nga Rusia,” tha zoti Ratcliffe gjatë një konference për shtyp të zhvilluar pa paralajmërim. “Kemi diktuar Iranin duke dërguar emaile me emra të sajuara për të frikësuar votuesit, për të nxitur trazira sociale dhe për të dëmtuar Presidentin Trump,” tha ai gjatë komenteve të mërkurën në mbrëmje./VOA/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Japoni, një person akuzohet për vrasjen e dhjetëra njerëzve me zjarr

S.B.

Netanyahu: Izraeli dhe SHBA, me vendet arabe kundër Iranit

T E

SHBA-ja kërcënon Turqinë pas testimit të sistemit rus të mbrojtjes ajrore

admin

Gjermania, Italia e Franca, mbyllje të reja në prag të Krishtlindjes

S.B.

Vriten tre gazetarë në Afganistan

T E

Ambasada amerikane pezullon shërbimet pas njoftimeve për sulme terroriste

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...