Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Zbulimi i madh në Tajlandë, gjendet skeleti i një balene antike 3000-5000 vjeçare

Zhurnal Ads

Arkeologët kanë bërë zbulim të madh në Tajlandë. Skeleti i një balene të vjetër 3000-5000 vjeçare është gjetur në bregun e Bangkokut perëndimor.

Skeleti është 12 metër i gjatë dhe besohet se i përket një balene ‘Bryde’. Ajo çfarë i ka bërë më shumë përshtypje arkeologëve ishte skeleti i paprekur dhe thuajse perfekt.

Sipas tyre ky skelet mund të hedhë shumë dritë mbi të shkuarën.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pse suedezëve nuk u pëlqen të bëjnë muhabet?!

T E

Akuariumi mbledh 400 litra monedha të hedhura në ujëvarë nga vizitorët në Karolinën e Veriut, për të paguar faturat

admin

2 muaj errësirë në këtë qytet, fillon nata polare

S.B.

Në Indonezi gjendet vizatimi më i vjetër në shpellë

S.B.

Njihuni me “Qytetin e ardhshëm” në Kunshan të Kinës

Z H

Edhe pse frikësuese, dëmet ishin shumë të vogla – momenti i përplasjes së një VW Golf GTI me një Škoda Rapid, në autostradë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...