Agjencia Zhurnal.mk

Zbulohen 25 migrantë në një automjet në Sveti Nikollë

Në datën 20.03.2020 në orën 1 pas mesnate tek fshati Preodë, Sveti Nikollë, nga zyrtarë policorë është ndaluar automjeti i udhëtimit i tipit “Opel vivaro”, me targa të Shkupit, e drejtuar nga E.A.(24) nga Shkupi, ku bashkëudhëtarja ka qenë M.I.(20) nga Shkupi. Gjatë kontrollit të kryer janë gjetur 25 migrantë nga Afganistani dhe Pakistani. Të gjithë janë arrestuar dhe dorëzuar tek zyrtarët policorë në Stacionin policor Sveti Nikollë për procedurë të mëtutjeshme, thuhet në raportin e policisë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...