Agjencia Zhurnal.mk

Zbulohen 25 migrantë, vozitësi i kishte lënë në fshat dhe ka ikur

Dje në orën 17.45 në rrugën lokale f.Banskë-f.Murtinë të Strumicës, zyrtarë policor nga Qendra Rajonale për Punë Kufitare-Lindje kanë vërejtur furgon të tipit “Ford” me targa të Shtipit, i cili kishte hyrë në fshatin Murtinë.

Më pas, vozitësi e ka lënë automjetin dhe ka ikur. ndërsa në automjet janë gjetur 25 migrantë, nga të cilët 14 nga Afganistani, 7 nga Pakistani dhe 4 nga Irani. Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe është kryer hetim nga ekipi i SPB-Strumicë. Migrantët janë mbajtur në SPB Strumicë për procedurë të mëtutjeshme. Janë duke u ndërmarrë masa për zbardhjen e rrastit, informojnë nga policia.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...