Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Zbulohen emrat e 25 kandidatëve për anëtarë të KQZ së re

Për ngritjen e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, deri më tani kanë dorëzuar aplikimin e 25 kandidatë. Dokumentacioni është dorëzuar në Kuvend.

Në listën e kandidatëve bie në sy se mes aplikantëve për postin e anëtarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, emri i ish-kryetarja e saj, Lefterie Lleshi, ish anëtari i Hysen Osmanaj, po ashtu dhe ish kryetari i Njësisë Bashkiake nr.11, Haki Mustafa.

Ndërkohë që një emër që ka aplikuar për të qenë pjese e strukturave të reja të KQZ-së është emri i ish-kryeprokurorit, Theodhori Sollaku.

Komisioner
1-Iris Ruci
2-Halil Hyseni
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Arben Xhiku
6-Haki Mustafa

Zv/Komisioner
1-Hysen Osmanaj
2-Arben Xhiku
3-Haki Mustafa

Komision rregullator
1-Iris Ruci
2-Agim Paskali
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Odeta Berberi
6-Arens Cela
7-Anjeza Dajzmaili
8-Spiro Maliqi
9-Naim Mecalla
10-Durim Grabova
11-Arben Xhiku
12-Haki Mustafa
13-Lindita Tako

KAS
1-Agim Paskali
2-Hysen Osmanaj
3-Ledio Braho
4-Lefterije Lleshi
5-Arens Cela
6-Spiro Maliqi
7-Redinela Beqiraj
8-Durim Grabova
9-Farie Osmani
10-Theodhori Sallaku
11-Eldrina Karafili
12-Arben Isaraj
13-Lindita Tako

Postime të ngjashme

Rama i kthen përgjigje Bashës: Shqiptarët duan bashkim, pse ti jo?

N E

Balla: “Nga 1 qershori s’do të kemi asnjë lloj kufizimi”

N E

Shqipëria renditet e treta në Europë për pordorimin e kokainës

N E

Olta Xhaçka: Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

N E

KQZ: Rezultati i zgjedhjeve do të shpallet më 26 prill në orën 08:00

N E

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...