Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Zbulohen karakterisitikat e Windows 11/ Ja risitë

Windows 11 duket se do të ngjaso me sistemin macOS të Apple nëse i referohemi ikonave të desktopit. Microsoft thuhet se do të nxjerrë versionin e ri të sistemit operativ Windows 11. Modele të ngjashme të saj, të që mendohet se si do të jetë, kanë dalë në internet përpara se vetë kompania ta prezantonte.

Windows 11 duket se do të ngjaso me sistemin macOS të Apple nëse i referohemi ikonave të desktopit. Këtë sistem të ri nuk mund ta shkarkoni ende, pasi Microsoft nuk ka konfirmuar një datë zyrtare. Sidoqoftë, 1 orë pas publikimit në internet të këtyre fotove, reagoi vetë kompania në Twitter duke thënë se për Windows 11 do të ketë njoftim zyrtar më vonë gjatë këtij muaji.

“Ky është vetëm fillimi. Qëndroni gati më 24 Qershor në orën 11:00 për të parë se çfarë do të ndodhë më tej”, njoftoi Microsoft.Ekspertët thonë se shumë prej elementeve të softuerit duket se janë të njëjta me të Windows 10, por kjo për shkak se Microsoft mund të jetë ende duke i zhvilluar. Por për të mësuar më shumë do të duhet të presim njoftimet nga kompania Microsoft.

Postime të ngjashme

Instagram ka zgjatur kohën e ‘Reels’

D V

Android fiton betejën globale të telefonave

D V

Galaxy Z Flip 3 dhe Z Fold 3 janë rezistent ndaj ujit

D V

OnePlus 9T thuhet se është anuluar

D V

Bitcoin përfitoi nga shpallja e punës në Amazon

D V

Realme MagDart është ngarkuesi i parë pa tel magnetik për Android

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...