Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Zbulohen madhësitë e Samsung Galaxy S22, sërish i veçantë modeli Ultra

Do të kemi një pritje të gjatë për pajisjet e reja Samsung nga seria Galaxy S22, por detajet e para tashmë po shfaqen.

Një burim thotë se Galaxy S22 do të ketë një ekran 6.06 inç, S22 Plus do të ketë një panel 6.55 inç, ndërsa modeli Ultra do të mbajë një ekran 6.81 inç, ndërsa një zgjedhje tjetër pretendon se është një madhësi 6, 1, 6.5 -6,6 dhe 6,8 inç.

S22 dhe S22 Plus pritet të kenë ekrane më të vogla se modelet aktuale, dhe vetëm Ultra do të ketë një ekran LTPO OLED. Kjo do ta lejojë atë të ketë një jetë më të gjatë të baterisë, rezolucion më të lartë dhe shpejtësi të rifreskimit të ekranit, raporton gsmarena.

Informacioni nga Koreja e Jugut thotë se Ultra do të ketë një mbrapa xhami, ndërsa në rastin e S22 Plus dhe S22 do të jetë plastik. Akoma, për shkak të një mënyre krejtësisht të re të përpunimit të pjesës së pasme, S22 Plus dhe S22 do të duken dhe do të lënë një ndjesi premium sikur të jetë qelqi.

Samsung pritet të ofrojë një procesor të ri Exynos 2200 me një njësi AMD GPU së bashku me një version me Snapdragon të Qualcomm në disa tregje.

Postime të ngjashme

Një implant truri i mundësoi një njeriu të paralizuar të “shqiptonte” fjali të tëra

D V

Nokia prezanton XR20, telefonin e ri me qëndrueshmëri të madhe

D V

Telefoni më i vogël në botë – madhësia e tij është se e gishtit të madh

D V

Huawei publikon një imazh duke përdorur smartphonen P50 Pro

D V

Mbi 1,800 dronë u përdorën për ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike të Tokios

D V

Inteligjenca artificiale, droni autonom fiton garën ndaj dy pilotëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...