Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Zbulohen pesë shtetas shqiptarë duke punuar ilegalisht

Në datën 20.04.2021 nëpunësit policorë nga NJPB Kavadarë kanë privuar nga liria pesë shtetas të Republikës së Shqipërisë, sepse gjatë kontrollit nga Inspektorati shtetëror i punës në kantierin e një kompanie nga Kavadari është konstatuar se po kryenin detyra punuese pa leje pune dhe pa vendqëndrim të rregulluar. Nga ana e Gjykatësit të procedurës paraprake të gjithëve iu shqiptoi dënime në të holla dhe masën e dëbimit dhe ndalimit për hyrje në Republikën e Maqedonisë së Veriut në kohëzgjatje prej pesë vitesh.

Postime të ngjashme

Aksident në rrugën “Don Bosko” në Tiranë, makina përplas 4-vjeçarin

S.B.

71-vjeçari humb jetën pasi që humbi kontrollin ndaj motoçikletës

S.B.

Sanksionohen 305 motoçiklistë në gjithë territorin e vendit

S.B.

Pesë persona për pesë ditë dhunojnë një femër në Prishtinë, e detyrojnë të konsumoj substanca narkotike

S.B.

Tiranë/ Kërcënoi se do të vetëvritej, burri zbret nga godina e “Muzeut Kombëtar”

S.B.

“Taksisti” çon në pranga 4 persona! Si tentuan të arratisen dy poseduesit e 900 gr kokainë, në Durrës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...