Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Zbulohet armatim në Kumanovë

Kumanovë, 6 tetor – Të hënë pasdite, rreth orës 16 e 45 minuta, policia është njoftuar se në fshatin Llopat të Kumanovës janë gjetur pesë bomba-kashikara dhe dy karikatorë të pushkës automatike, të mbështjellur në qese najloni. Sipas policisë, me siguri bëhet fjalë për armatim që daton nga konflikti i vitit 2001.

“Në vendin e ngjarjes janë zhvilluar hetime nga ekip hetues i SPB Kumanovë, kurse bombat janë marë nga shërbimi nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim për procedurë të mëtejme”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Postime të ngjashme

Mbyllet një objekt hotelierik në rajonin e Gostivarit pasi ka punuar pas orarit të lejuar

T E

Janë gjetur katër migrantë në “mercedes” në fshatin Bansko në Strumicë

T E

Aksident i rëndë trafiku në Ponikva, një person e ka humbur jetën

T E

Mbyllet një lokal në Shkup, 6 persona shoqërohen në polici

T E

Raporton në polici se si tentoi tia dhunojë dy vajzat, burri i motrës

T E

Gjuajtje me armë në Poliklinikën e Çairit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...