Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Zbulohet e vërteta e “dy burrave të varrosur të gjallë” – imazh që është kapur nga Google Maps

Platforma Google Maps ka kapur një skenë jo të këndshme, e cila dukej se është kapur në një vend të largët.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një foto shqetësuese që tregon një fotografi ajrore të një fushe – por “spektakli” më poshtë nuk është një pamje normale.

Në bar duket se janë dy varre të gërmuara në tokë dhe nga një burrë që është shtrirë në secilin.

Por imazhi ogurzi nuk ka asnjë shpjegim për atë që po ndodh në skenë.

Siç edhe shihet, në anën e secilit varr është një grumbull i madh dheu, që sugjeron se varret janë gërmuar rishtas.

Të dy hendekët janë drejtkëndësha dhe duket se janë me madhësi të personalizuar për tu përshtatur atyre.

Dhe në vend që të mbulohen me dhe, siç është zakon me varret, këto vrima mbeten të hapura.

Përdoruesi i Google mund t’i shohë lehtësisht të dy burrat.

Në mënyrë intriguese ata të dy kanë veshur me xhinse dhe bluza të bardha.

Ata shtrihen me krahët e tyre anash në pozicione në dukje të përputhura ndërsa “ngulin sytë” drejt qiellit.

Askush tjetër nuk mund të shihet në afërsi, as lopatat me të cilat janë gërmuar varret.

Por ka një shpjegim shumë më racional për këtë imazh, i cili në shikim të parë duket shumë tronditës.

Në mënyrë të pazakontë për imazhet e Google Maps që bëhen virale, historia prapa fotos dihet në të vërtetë.

Burrat – një çift i martuar – janë në procesin e kryerjes së një pjese të artit të performancës dhe askush nuk e di se si përfundoi imazhi në Google Maps.

Kjo pjesë e artit të performancës është realizuar nga bashkëpunëtorët me qendër në Çikago, Dutes Miller dhe Stan Shellabarger.

Postime të ngjashme

Personat e hershëm janë më të lumtur se ata që zgjohen vonë

Dafina Vidishiqi

Shenjat në thonj që tregojnë nëse e keni kaluar Coronavirusin

Dafina Vidishiqi

Ilaçi për Alzheimerin aprovohet nga Agjencia e Barnave, hera e parë në 20 vjet

Lea Muslija

Europa përjeton pranverën më të ftohtë që nga viti 2013

Lea Muslija

Do të ketë një eklips diellor sot, kjo është ora kur mund ta shihni dhe në cilat vende të botës është i dukshëm

Lea Muslija

Harrojini legjendat që keni dëgjuar: Ja ç’duhet të bësh në të vërtetë kur të pickon një kandil

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...