Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Zbulohet ekrani i Mercedes-Benz EQS

Vizualisht mbresëlënës, radikalisht i lehtë për tu trajtuar dhe jashtëzakonisht i etur për tu mësuar: MBUX Hyperscreen është një nga elementët më të rëndësishëm në EQS.

Paraqitur në vitin 2018 në A-Class aktual, më shumë se 1.8 milion vetura të pasagjerëve Mercedes-Benz janë të pajisura me këtë sistem në rrugët nëpër botë, transmeton Telegrafi.

“Me MBUX Hyperscreen, vizioni i dizajnit bëhet një realitet”, thotë Gorden Wagener, zyrtari kryesor i dizajnit i Daimler Group.

“Ne kombinojmë teknologjinë dhe dizajnin në një mënyrë tërheqëse që i ofron klientit një lehtësi të paparë të përdorimit. Ne e duam thjeshtësinë, kështu që tani kemi arritur një nivel të ri të MBUX”.

Postime të ngjashme

Vetura kineze elektrike që po e sfidon Teslan

S.B.

Vjen Cupra Formentor VZ5 me 390 kuaj-fuqi

S.B.

Kia, një automjet siç nuk e kemi parë më herët

S.B.

Bugatti Chiron i bërë nga “mbeturinat”

S.B.

Osamu Suzuki, kryetari 91-vjeçar i Suzukit do të pensionohet këtë verë

S.B.

Mercedesi lanson gjeneratën e re të C-Class – LIVE

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...