Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Zbulohet emri dhe historia e shqiptarit që u qëllua në mes të plazhit në Itali…

Zbulohet emri i shqiptarit që iu bë atentat në mes të plazhit në Itali, ditën e diel në ora 10:00 në bregdetin roman. Ai quhet Selavdi Shehaj, 38 vjeç, shoqërues i pronarit të banjës ‘Bora Bora Beach’ në bregdetin e Sirenave në Torvaianica.

Qytetari shqiptar me një histori droge u qëllua pas shpine dhe rrezikon të paralizohet. Dy burra kërkohen nga Policia e italiane, që erdhën me një motoçikletë skuter.

Burri sapo kishte mbaruar një arrest shtëpie dhe kishte një histori droge pas tij. Në të kaluarën e tij po përqendrohen tashmë hetimet e karabinierëve të Pomezia, hetime të shtrira në në 360 gradë.

U deshën 4 orë operacion për neurokirurgët dhe kirurgët torakalë të spitalit San Camillo në Romë për të nxjerrë plumbin nga zona e qafës së mitrës së burrit, e cila kompromentoi palcën kurrizore.

Sipas asaj që mësohet, gjendja e tij mbetet shumë e rëndë për momentin dhe rrezikon të paralizohet.

Ishte rreth orës 10.30 kur dy burra me fytyra të mbuluara mbërritën në bordin e një skuteri pranë një fabrike në Torvaianica afër Romës.

Njëri hyri në plazh, i armatosur me një pistoletë, ndërsa bashkëpunëtori po priste jashtë me motorin të ndezur gati për arratisje.

Pavarësisht nga disa njerëz të pranishëm në atë kohë, sulmuesi tërhoqi këmbëzën dy herë dhe plagosi Selavdi Shehajn në shpinë përpara se të kthehej te bashkëpunëtori i tij. Kështu shpejt ata shpëtuan në bordin e skuterit dhe humbën gjurmët e tyre.

Kur sulmuesi u afrua, shqiptari me një vajzë po pastronte argjinaturën

Ndërkohë, por dëgjohen edhe dëshmitarët e pranishëm në ato momente.

Për momentin, asnjë hipotezë nuk përjashtohet, përfshirë atë të zgjidhjes së debateve me çështjet e drogës.

Postime të ngjashme

Bastisje në Gazi Babë, është arrestuar një diler i drogës

R Zh

Përplasi për vdekje 62-vjeçarin në Tiranë, arrestohet shoferi 37-vjeçar

S.B.

Luftimet në Izrael, goditje raketash pranë ambasadës shqiptare. Reagimi: Kjo situatë duhet të marrë fund

S.B.

Nga nesër do të mbyllet kalimi i makinave në njërin tub të tunelit të Kërrabës, zbuloni arsyen

S.B.

“Refuzon transparencën mbi 25 prillin”- Juristi i PD-së i drejton dhjetë pyetje publike KAS-it

S.B.

Rama-Manastirliu inspektojnë punimet e Spitalit të ri të Sëmundjeve të Brendshme: Përfundon brenda vitit, investim i qeverisë 14.8 milion euro

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...