Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Zbulohet fati tragjik i shqiptarëve të Prilepit (Video)

Zhurnal Ads

Prilep, 5 dhjetor – Gazetari investigativ nga Shqipëria, Marin Mema me emisionin Gjurmë Shqiptare kësaj rradhe ka publikuar dokumentarin rreth qytetit të Prilepit në Maqedoninë e Veriut.

Si u zhdukën shqiptarët e Prilepit? Masakrat, urrejtja, asimilimi, largimi… Si u kthye qyteti shqiptar, në një qytet i antishqiptarëve?, përgjigjet e këtyre pyjetjeve i gjeni në reportazhin e emituar në Top Channel.

Në fund të këtij reportazhi janë xhiruar momente se si forcat policore në qytetin e Prilepit ndalojnë, pengojnë dhe ndjekin ekipin televiziv të gazetarit Mema nga Shqipëria duke i bërë atij kontrolle të imëta.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Baret dhe restorantet pritet të punojnë deri në orën 23:00

T E

Viti i pandemisë ngeli prapa nesh, 2021-ta vit i shpresës dhe rimëkëmbjes

Z H

Sofja zyrtare: Maqedonia nuk është e gatshme për në klasë të parë, duhet përgatitje parashkollore

Z H

Javën e ardhshme propozim-buxheti për vitin 2021 në debat parlamentarë

E.E.

Laptopë as për ilaç?

T E

622 raste të reja, 12 të vdekur dhe 1689 të shëruar

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...