Zbulohet kandidati i opozitës shqiptare për Haraçinën

Shkup, 26 gusht – Opozita shqiptare, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa në komunën e Haraçinës do të kandidojnë me gazetarin, Naim Sinani.Advertisements

 

Në kuvendin e degës të mbajtur në Haraçinë, gazetari Sinani ka marrë mbështetjen e shumicës për të qenë kandidat i opozitës për të parin e komunës.

Sinani, është i angazhuar si redaktor në servisin publik të Maqedonisë (TVM2), ndërsa në media shpesh është paraqitur edhe si analist politik.

Kandidatura për Haraçinën tashmë kanë shpallur BDI dhe LSDM ndërsa në ditët në vijim të njejtën pritet ta bëj edhe Lëvizja Besa.

Related posts

Prindërit e nxënësve të Idrizovës dhe Bërnjarcës paralajmërojnë bllokimin e rrugëve

N E

Qeveria shpalli tre ditë zie

N E

Dalëngadalë po numërohemi, për dy ditë janë regjistruar 136.773 persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com