Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Zbulohet “misteri” i trenit që kalon përmes autostradës me shtatë korsi

Wonder World, një faqe australiane e videos në YouTube ka zgjidhur më në fund misterin e një treni të madh mallrash që kalon në një autostradë me shtatë korsi.

Videoja origjinale, që nxiti hulumtimin tregon një tren të madh që del nga ana e një autostrade pa paralajmërim, duke kaluar shtatë korsitë ndërsa makinat me durim ndalojnë dhe presin.

Duket se nuk ka sinjale paralajmëruese për të njoftuar drejtuesit. Kjo pamje magjepsëse zgjoi interesin e Wonder World, i cili thotë se ai kaloi dy ditë duke u përpjekur të merrte verifikimin për këtë video, transmeton Telegrafi.

Përfundimisht, ai gjeti disa pamje të ngjashme dhe duke përdorur Google Earth dhe konfirmoi se vendndodhja e shinave është në Baku në Azerbajxhanin Lindor.

Wonder World shpjegon se sipas hulumtimit të tij, shinat e trenave janë të padukshme dhe janë fshehur aq mirë në rrugë sa që nga larg mund të duket se nuk ka shina fare.

Kanali në YouTube ka treguar se si autostrada dhe treni mund të “bashkëjetojnë”, veçanërisht kur pamjet më të qarta tregojnë qartë se sa me zgjuarsi janë të fshehura shinat në autostradë.

Postime të ngjashme

Ishte e varur nga droga, por mahniti të gjithë me transformimin e saj

S.B.

Studentja kishte qëlluar numrat e lotarisë prej 210 milionë euro – por kishte harruar të blinte biletën

S.B.

Vajza e refuzoi pas tre takimesh, ai kërkoi t’ia kthente 30 eurot që i kishte paguar në restorant për të dy

S.B.

Kinezi i cili me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

S.B.

Influencuesja e Instagramit poston nudo mbi elefantët e rrezikuar nga zhdukja, nxitë reagime të shumta në internet

S.B.

Një e re me kancer vdes 10 ditë pasi realizoi ëndrrën e saj të martohej: ‘Dashuria e vërtetë ekziston’

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...