Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Zbulohet një dinozaur i para 70 milionë viteve

Në provincën La Rioja, në veri të Argjentinës, janë gjetur mbetjet e dinozaurëve, afërsisht i 70 milionë viteve më parë.

Guvernatori i La Rioja, Ricardo Quintela njoftoi në Twitter se shkencëtarët kanë zbuluar një fole me fosile të dinozaurit dhe qindra vezë në rajonin Santa Domingos të Vinchina në rajonin e La Rioja-s.

Quintela shpjegoi se ky zbulim u publikua në revistën “Communications Biology” ndërsa fosilet e dinozaurëve u përkasin dy specieve të reja të dinozaurëve të njohur si barngrënës “Titanosaurs”.

Ai deklaroi se zbulimi, i cili është rezultat i një studimi 5-vjeçar është shumë i rëndësishëm dhe do të kontribuojë në turizmin në rajon.

Postime të ngjashme

Ja saktësisht se si njeriu më i pasur i botës Jeff Bezos shpenzon paratë e tij

S.B.

Këto ushqime nuk duhet të hani kur pini ilaçe

T E

Dhjetë më të pasurit e botës në pandemi shtuan 400 miliardë dollarë pasuri

S.B.

Njihuni me “Qytetin e ardhshëm” në Kunshan të Kinës

Z H

Rrëzohet sateliti i NASA-s pas 56 vjetësh në hapësirë

admin

Kina publikon për herë të parë një pamje panoramike me qartësi të lartë të burimit të lumit Jance

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...