Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Zdravev: Për të kryer gjykimet online, duhet fillimisht pajisje teknologjike

Shkup, 24 nentor – “Në një farë mënyre, ne nuk jemi të gatshëm, të digjitalizuar në mënyrë që të gjitha gjykatat të mund t’i përgjigjen gjykimeve online.

“Unë u kam dërguar një letër kryetarëve të gjykatave dhe numri i gjykatave ku mund të zhvillohet një gjykim në internet është shumë i vogël,” tha Kiro Zdravev, kreu i Këshillit Gjyqësor gjatë një paraqitje të ftuar në një emision Tv24.

Zdravev shtoi se për të kryer një gjykim online së pari duhet të sigurohen kompjuterë, dhe pastaj të flisni për të.

“Pajisjet teknologjike janë të nevojshme në mënyrë që të mund të pajisim gjykatat dhe të zhvillojmë një gjykim online,” tha Zdravev.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...