Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Zëdhënësi i BE-së: Dialogu vazhdon, pavarësisht zgjedhjeve në Kosovë

Puna për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës vazhdon. Kështu tha zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano.

Pavarësisht se si do të ndikojë mbajtja e paralajmëruar e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, të planifikuara për gjysmën e parë të 2021-ës, në procesin e negociatave midis Prishtinës dhe Beogradit, Brukseli vuri në dukje se puna për dialogun vazhdon.

“Ne do t’i shpallim takimet e ardhshme kur të vijë koha”, shtoi Stano.

Pas rundit të fundit të bisedimeve në nivel të ekspertëve midis Kosovës dhe Serbisë më 10 dhjetor, të dyja delegacionet njoftuan takimin e ardhshëm në nivelin teknik për fillimin e janarit në Bruksel, raporton “Tanjug”, transmeton “Klan Kosova”.

Më 22 dhjetor 2020 Gjykata Kushtetuese e Kosovës shpalli të pavlefshme votën e deputetit Etem Arifi gjatë zgjedhjes së qeverisë së kryeministrit Avdullah Hoti.

Postime të ngjashme

Fatmir Sejdiu për Isa Mustafën: Thoshte se fitoj me duar në xhepa

T E

U shënua 24-vjetori i rënies së heroit Besnik Restelica

T E

Haki Abazi mbetet jashtë Kuvendit

T E

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...